Per „Chrome“ naršyklę – į virtualią realybę

Nuo šiol į virtualią realybę galite pasinerti su naujausia „Chrome“ naršyklės versija.  „Google“ naršyklėje įdiegtas WebVR papildinys paverčia bet kurį prietaisą, naudojantį šią naršyklę, virtualios realybės platforma. Šią technologiją siūloma geriausiai bandyti su „Google“ Daydream virtualios realybės akiniais, tačiau jei jų neturite – ne bėda.

Po virtualią realybę galite naršyti ir per savo kompiuterio ekraną, klaviatūros ir pelės pagalba. Tuo tarpu telefonuose ar planšetėse tai galite daryti tiesiog pirštais liesdami ekraną. Navigacija labai panaši į „Street View“.  Žinoma, tokia patirtis yra mažiau įtraukianti, palyginti su virtualios realybės akiniais.

Šiuo metu tinklalapių, palaikančiu WEBVR, nėra daug. Tačiau keletas jų – tikrai verti dėmėsio. Vienas jų – Bear 71. Tai dokumentinis filmas, kuriame nufilmuotas Banfo nacionalinis parkas trimačiame interaktyviame žemėlapyje. Jūs galite pasivaikščioti per parką,  susipažinti su aktualia informacija apie parko vietas ir jo gyventojus. Filmas įtraukia, nes gyvenimas parke pateikiamas iš pilkojo lokio perspektyvos.

Tarp kitų tinklalapių su WEBVR – Matterport, kuriame yra per 300,000 įvarių pasaulio vietų, Within, kuriame rasite apdovanojimais įvertintus VR filmus, taip pat – Sketchfab, PlayCanvas, Vizor A-Frame.

Teigiama, jog ateityje WEBVR tinklalapių tik daugės.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *