Turistus į Lietuvą vilios su virtualios realybės video: kaip vertinate?

Valstybinis turizmo departamentas viešai pristatė Lietuvos kultūros ir gamtos paveldą reprezentuojančių virtualiosios realybės filmukus. Už beveik 38 tūkst. eurų su virtualios realybės akiniais mobiliaja programėle ir virtualios realybės video sukūrė konkursą laimėjusi agentūra.

Po pasirodžiusio straipsnio vz.lt, deja, vienas iš trijų sukurtų filmukų tapo nepasiekiamas, na, bent šio straipsnio publikavimo metu.

Anot Turizmo departamento, viena iš naujausių reklamos priemonių turizmo rinkodaroje – virtuali realybė, kuri pastaruoju metu yra ypač sparčiai tobulėjanti technologija. 2016 metais prognozuojama sparti šių technologijų plėtra, nes techninės priemonės, kuriomis galima peržiūrėti virtualiosios realybės sferinius filmus, pinga ir paprastėja.

Pirmajame 360 laipsnių kamera nufilmuotame vaizdo klipe užfiksuoti Vilniaus ir Trakų vaizdai, antrojo video tema – aktyvios pramogos Lietuvoje. Trečiajo vaizdo klipo, deja, negalėjome pamatyti.

Anot Turizmo departamento, užsienio šalys, pristatydamos turizmo traukos objektus ir vykdydamos reklamos kampanijas, pradėjo skelbti virtualiosios realybės (sferinius) vaizdo klipus. Pavyzdžiui, Australija šiemet paskelbė 17 sferinių filmukų, kuriuose moderniai pristatoma gamta.

„Lietuva taip pat turėtų išnaudoti šią gana naują reklamos priemonę – VR vaizdo klipus – ir pristatyti savo konkurencinius pranašumus inovatyviai ir originaliai“, – viešojo pirkimo dokumentuose rašo Turizmo departamentas.

Po paskelbtų video kai kurie internautai liko nesužavėti rezultatu. Vienas internautas rašė:“Susižavėjau inovatyvumu, dar pagalvojau kad gan i kuklų biudžetą tilpo, bet kai pamačiau rezultatą, tai supratau, kad ką tik baigusių studentų darbas. (…) Net muzikai pataupė – už 15 eur įdėta iš audiojungle.com, visiškai megėjiška. (…) Anyway, žiūriu ir jaučiu svetimą gėdą“, – rašė interneto komentatorius.

Kitas rašė: „Apgailėtina. Net Lithuania į video pavadinimą pridėti nesugebėjo“.

Kaip Jūs vertinate virtualios realybės video video?

Kviečiame pažiūrėti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *