Valdovų rūmai pasitelkė virtualią realybę

Lietuvoje populiarėja virtuali realybė. Valdovų rūmų muziejus pasitelkdamas virtualią realybę savo lankytojams pasiūlė nusikelti į praeitį. Virtualioje realybėje galima pamatyti, kaip istoriškai keitėsi Vilniaus pilių teritorija, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija nuo XIII a. iki šių dienų. Tai leidžia suvokti istorinio lobyno, eksponuojamo Valdovų rūmų muziejuje, svarbą.

Kaip rašoma Valdovų rūmų pranešime, aštuonių minučių trukmės virtualioje 3D projekcijoje atkuriamos tikslios gynybinių statinių bei pilių vaizdų rekonstrukcijos, susietos su realiai muziejuje eksponuojamais mūrais ir archeologiniais radiniais. Ir ne tik – virtualiai atkurtas istorinių statinių tūris, formos, aukštis, eksterjeras, medžiagos, spalvos ir kitos detalės pagal tikslius mokslinius duomenis.

Leidžiantis į kelionę šimtmečiais, joje dalyvaujančio žmogaus akims per specialius įrenginius vaizdas perduodamas beveik trigubai dažniau nei įprasta kine – 60 kartų per sekundę. Dėl šios priežasties kelionės dalyviai patiria įvairių sensorinių pojūčių, pavyzdžiui, pakilus į 19 metrų aukštį jaučia „linksmųjų kalnelių“ efektą.

Leistis į 3D virtualią kelionę laiku gali kiekvienas, įsigijęs bilietą ir apsilankęs Valdovų rūmų muziejuje. Tam nebūtinas gidas ar išankstinė registracija. Tai integruota nuolatinės Rūmų architektūrinės ir istorinės raidos ekspozicijos dalis – sudaryta galimybė lankytojui individualiai pasinaudoti 3D virtualios kelionės laiku paslauga, į modernius terminalus įmetus vos 1 euro monetą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *